Club Delegates

CLUB DELEGATES

Delegate 1 Delegate 2 Club
Chris Barretto Nick Crawley Alltrax
Richard Gorst Tim Shaw Axe Valley Pedallers
Nigel Hale-Hunter Josh Coyne BPM Coaching
Ivor Edmonds Richard Hope Camel Valley C & TC
Ian Myers Rob Scott City Cycle Couriers RT
Andrew Furbear Paul Keatley Cranbrook CC
Paul Martin   Cycle Sport Dynamo
Will Hornby Tom Evans Cycle Sport South Hams
Marcus Batten   Devon & Somerset Fire & Rescue CC
Stuart Redford   Essa Cycling Club
M. Tweedie A. Snow Exeter Triathlon Club
Mike Rose Nik Rourke Exeter Wheelers CC
Steve Coram Andrew Ellis Giant Helston
Ben Greenland Jennie Sleeman Honiton Spinners
Ross Flashman Josh Greet Kibosh
Nigel Polkinghorne Robin Riches Lanhydrock Wheelers
Michael Carpenter   Launceston Velo
Neal Allen John Hosking Ludgvan Cycling Club
Adam Pedley Duncan Murdison Mid Cornwall CC
Becky Smith Ken Robertson Mid-Devon C.C.
Sandy Chapman Scott Mitchell Newquay Velo
Roger Sheridan Peter Morrish North Devon Wheelers
Nigel Hale-Hunter Josh Coyne Okehampton C.C.
Michelle Macklin Rod James One & All Cycling
Ryan Green   Penzance Wheelers
Lynn Marris Steve Payne Plymouth Corinthian CC
Tim Fowler Stephen Woods PSSA
Luke Reed Matt Kelly Pure Endurance
Matt Slater   Revo Racing
Thomas Scorer Alex Allen Royal Navy & Royal Marine C.C.
Adrian Snelgrove   Sid Valley CC
Cynthia Hennessey Jenny Corser St Piran
Paul Craddock Doug Duncan St. Austell Wheelers
Louise Mack Mike Vine St. Budeaux C.C.
Mark Montgomery Nathan Kidley Tamar Velo
Niail Todd Richard Brown Tavistock Wheelers
Becky Cornwell Adrian Wilson Taw Velo
Owen Messenger Darren Webb Team DCP
Nicky Tilsley Victoria Harrison The Widger Spoke Easies
Graham Reynolds Graham Kay Torbay Triathlon Club
Will Hutchins Karen Pascoe Trilogic Cornwall
Jane Rickard James Manthorp Truro CC
Elizabeth Sanders Dougal Toms University of Exeter
Damian Cudmore Martin Parker Wadebridge Coasters CC
Andy Jukes Jon Roodhouse Wheal Velocity
Alex Haste Steve Clare YOGi Cycling Club

 

 

[30.3.21]